Potrzebujesz przenieść kredyt hipoteczny do innego banku? Poznaj naszą ofertę dotyczącą refinansowania - zapraszamy do naszych biur kredytowych.

Swoją ofertę kredytów hipotecznych oferujemy w naszych biurach pod adresami:

  • Łódź – ul. Gdańska 130 lok. B16, 90-520 Łódź
  • Warszawa – ul. Złota 59, 00-120 Warszawa

Pomożemy Ci uzyskać najniższą ratę kredytową

Doradzamy w doborze kredytu

Zadzwoń pod numer:

785 377 008

I dowiedz się więcej o kredytowaniu nieruchomości.

Doradzamy w kredytach hipotecznych mieszkańcom Łodzi i Głowna.

 

 

 

W biurach szukamykredytu.pl zajmujemy się profesjonalnym doradztwem kredytowym. Doradzimy w kwestii doboru banku, w którym najkorzystniej można dokonać refinansowania kredytu hipotecznego. Poniżej prezentujemy Państwu najpotrzebniejsze informacje dotyczące refinansowania kredytów hipotecznych. W przypadku chęci skorzystania z naszych usług zapraszamy do zakładki kontakt lub do odwiedzenia naszych biur.

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Decyzja o zaciągnięciu długoterminowego, zwykle wysokiego kredytu hipotecznego, powinna być dobrze przemyślana przez kredytobiorców. Zwykle tak właśnie się dzieje.
Jednak po kilku latach spłaty kredytu, zgodnie z harmonogramem, może okazać się, że na rynku kredytowym pojawiło się wiele innych, ciekawszych i tańszych ofert. Warto wówczas rozważyć refinansowanie kredytu hipotecznego. Na czym to polega?

Na czym polega refinansowanie kredytu?

W ofertach niektórych banków można znaleźć kredyt refinansowy. To zobowiązanie kierowane do osób, które zaciągnęły już kredyt hipoteczny i znajdują się w trakcie spłaty rat
kapitałowo-odsetkowych. Samo rozwiązanie kredytu refinansowego opiera się na zmianie bieżącego zobowiązania na inne, z korzystniejszymi warunkami spłaty. Innymi słowy, refinansowanie kredytu hipotecznego opiera się o przeniesienie dotychczasowego kredytu do innego banku. W praktyce wygląda to tak, że nowy bank udzielający kredytu refinansowego spłaca zaciągniety przez nas kredyt hipoteczny (wykonuje wcześniejszą spłatę kredytu), a klient uiszcza w dalszym ciągu raty kredytowe, ale już do innego banku i z reguły w niższej kwocie. Kwota kredytu w takim przypadku może być zdecydowanie mniejsza.

Korzyści wynikające z refinansowania kredytu

Nadrzędnym celem refinansowania kredytu hipotecznego jest obniżenie łącznych kosztów kredytowania lub wysokości miesięcznej raty. Nowy, refinansowy kredyt zaciągany jest na warunkach korzystniejszych od tych, jakie kredytobiorca otrzymał w swoim dotychczasowym banku kredytującym.

Refinansowanie może przynieść takie korzyści jak:

  • obniżenie miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej,
  • przyspieszenie spłaty zobowiązania na lepszych warunkach (skrócenie okresu
    kredytowania),
  • połączenie kilku kredytów hipotecznych w jeden.

Jak przenieść kredyt hipoteczny?

Planujesz przenieść swój kredyt hipoteczny z jednego banku do innego? Poszukujesz doradztwa w zakresie refinansowania tego kredytu? Skontaktuj się z nami pod numerem: 512 227 833. Przygotujemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę, przedstawimy kalkulacje kredytu i wymagania banków.

Czy zawsze warto refinansować kredyt hipoteczny?

Zanim klient spłacający kredyt hipoteczny zdecyduje się na refinansowanie bieżącego zobowiązania, powinien dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Musi zacząć od analizowania zapisów obowiązującej go umowy kredytowej. Uwagę powinien zwrócić na warunki wcześniejszej spłaty kredytu i koszty z tym związane oraz na wysokość oprocentowania, ponieważ wpływa ono bezpośrednio na wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej i na całkowity koszt kredytowania.

Właściwie wszystkie kredyty hipoteczne mają obecnie oprocentowanie zmienne, które składa się ze stałej marży banku, podlegającej negocjacjom z kredytobiorcą, jak i ze stopy WIBOR, którą ustala rynek. To właśnie WIBOR powoduje, że następują wahania wysokości oprocentowania kredytu hipotecznego. Kiedy więc kredytobiorca analizuje oferty refinansowania kredytu, powinien sprawdzić wysokość marży bankowej, ponieważ to ją można próbować obniżyć w takim przypadku.

Powinien też skontrolować, ile będzie kosztowało zaciągnięcie kredytu refinansowego – jak wysoką prowizję i czy w ogóle pobierze nowy bank z tego tytułu. Pod rozwagę trzeba wziąć też koszty korzystania z produktów dodatkowo oferowanych przez bank udzielający refinansowania, opłaty związane z ponownym ustanowieniem zabezpieczenia kredytu w formie hipoteki czy opłaty sądowe. Jeśli wszystkie koszty refinansowania kredytu będą na tyle niskie, aby nadal taka operacja była dla kredytobiorcy opłacalna, powinien zdecydować się na kredyt refinansowy. W przeciwnym wypadku może podjąć się renegocjacji warunków dotychczasowej umowy kredytowej w banku.

Wady i zalety refinansowania kredytu hipotecznego

Niewątpliwie najważniejszą zaletą dotyczącą refinansowania kredytu hipotecznego jest możliwość obniżenia miesięcznych zobowiązań względem banku. Wybierając przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku możemy dzięki temu płacić niższą ratę miesięczną, nadwyżkę możemy przeznaczać na inne wydatki. Dodatkowo oferta z nowego banku może zawierać dodatkowe korzystne dla nas usługi jak np. ubezpieczenie podróżne do karty kredytowej lub ofertę ubezpieczenia nieruchomości na atrakcyjnych warunkach.

Do wad bez wątpienia trzeba zaliczyć konieczność przejścia przez formalności nowego banku czyli zmierzenie się z całą “papierkologią”, poświęcenie czasu na dopilnowanie wszystkich dokumentów i zaświadczeń. Trzeba także dokładnie sprawdzić dodatkowe koszty przy przenoszeniu kredytu do innego banku, może się okazać, że łączny koszt refinansowania jest wyższy niż obecny kredyt przez dodatkowe koszty.

W jakich miastach pomagamy przenieść kredyt hipoteczny z jednego banku do drugiego

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kredytów hipotecznych, a następnie do kontaktu i umówienia się na spotkanie z doradcą. Zapraszamy do odwiedzenia naszych biur w Łodzi i Warszawie. Kliknij poniżej w interesujące Ciebie miasto by poznać ofertę przenoszenia, refinansowania i restrukturyzowania kredytów hipotecznych.

Zalety naszych kredytów hipotecznych

Wiele źródeł dochodu
Akceptujemy wiele źródeł dochodu, w tym Twój dochód z zagranicy
Niski wkład własny
Korzystając z naszych usług możesz posiadać niski wkład własny do kredytu hipotecznego
Na zakup domu lub mieszkania
Kredyty udzielamy na zakup mieszkania, remont lub budowę domu.