Kredyt dla firmy?

Potrzebujesz finansowania na dogodnych warunkach?

Skontaktuj się z nami by poznać ofertę usług finansowych dla firm:

tel.: 785 377 008

e-mail: kontakt@szukamykredytu.pl

Oferujemy kredyty dla firm, pożyczki dla firm, finansowanie inwestycji i rozwoju firmy, usługi leasingu i faktoringu.

Finansowanie dla firm

Nieodzownym elementem posiadania prężnie działającej firmy są inwestycje poczynione na jej rozwój. Każdy przedsiębiorca chce utrzymać się na rynku i przewyższać konkurencję, a przynajmniej jej dorównywać. Nawet w przypadku, kiedy na początku swojej działalności posiada własne środki, które przeznacza na rozkręcenie swojego biznesu, to przychodzi taki moment, gdy one się kończą. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z finansowania zewnętrznego.

Proponujemy dodatkowe środki do wykorzystania, w zależności od potrzeb, na bieżące wydatki lub realizację przedsięwzięć modernizacyjnych i rozwojowych, takich jak np. zakup maszyn, czy urządzeń, budowę lub rozbudowę miejsca, w którym przedsiębiorca produkuje towary lub świadczy usługi.

Kredyt firmowy dla przedsiębiorców – w zależności od celu i potrzeb może sięgać nawet kilku milionów złotych, maksymalny okres, na jaki może zostać udzielony to nawet 20 lat, jest to jednocześnie najdłuższy możliwy okres na rynku.

Kredyt może być przeznaczony na dowolny cel firmowy lub spłatę zobowiązań kredytowych zaciągniętych w przeszłości. W większości produktów nie wymagamy poręczycieli i żadnych zabezpieczeń. Warto zaznaczyć że zajmujemy się również takimi produktami jak leasing czy faktoring – bardzo istotne produkty z punktu widzenia bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

O kredyt mogą się starać osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, które rozliczają się na podstawie, pełnej księgowości, KPiR, ryczałtu ewidencjonowanego i karty podatkowej, a także spółki z.o.o., cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne. Minimalny okres prowadzenia działalności to 12 m-cy. Istnieje także możliwość wnioskowania o kredyt przez przedsiębiorcę, który wykazał stratę na PIT.

Oferujemy możliwość uzyskania kredytu do firmy w poniższych instytucjach finansowych:

Santander Bank Polska, mBank, Alior Bank, Nest Bank, Pekao S.A., Idea Bank, PKO BP, ING Bank Śląski

Jakie rodzaje finansowania oferujemy firmom

Kredyty i pożyczki ratalne to wparcie przedsiębiorstw w finansowaniu bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem firmy. Niebywałą zaletą tego typy wsparcia finansowego jest fakt, że kredytobiorca może przeznaczyć otrzymane środki na dowolny cel. Nie musi informować banku jakie potrzeby będą opłacone z kredytu. Zazwyczaj przedsiębiorcy wykorzystują pożyczkę na zakup środków do produkcji lub opłatę faktur lub inne bieżące wydatki. Niekiedy podtrzymanie dobrze prosperującej firmy wymaga takiego finansowania. Zdecydowanie warto więc brać pod uwagę takie rozwiązanie, szczególnie gdy obawiamy się o płynność finansową przedsiębiorstwa.

Kredyty i pożyczki ratalne dla firm udzielane są wyłącznie istniejącym i aktywnie działającym przedsiębiorstwom na okres do 10 lat, gdzie maksymalne kwoty kredytu bez zabezpieczeń mogą sięgać nawet 800 tys zł.

Zalety kredytów dla firm:

 • stała miesięczna rata,
 • dogodny okres kredytowania,
 • brak zabezpieczeń.

W dzisiejszych czasach przedsiębiorca musi dbać o nieustanny rozwój firmy, jeśli chce utrzymać się na rynku oraz powiększać swój zysk. Aby sprostać tym wymaganiom konieczna jest inwestycja w coraz to nowsze technologie, urządzenia czy nieruchomości. Jednak nie każda firma posiada odpowiednie zaplecze finansowe. Dlatego coraz częściej właściciele firm decydują się na skorzystanie z zewnętrznego finansowania.

Wysokość kredytu na inwestycje do firmy jaki możemy otrzymać uzależniony jest od aktualnej propozycji banku. Należy również pamiętać, że maksymalna kwota środków jakie możemy uzyskać będzie zależna od zdolności finansowej przedsiębiorstwa. Dodatkowa każdy bank będzie badał naszą dotychczasową współpracę z instytucjami finansowymi.

O wsparcie finansowe w instytucjach bankowych mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które działają od minimum 12 m-cy (w nielicznych przypadkach okres ten wynosi 6 m-cy) oraz prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, która jest rozliczana na podstawie: książki przychodów i rozchodów, ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej, a także spółki z.o.o., cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne.

Zalety kredytów na rozwój i inwestycje w firme:

 • możliwość szybkiego pozyskania środków, które mogą być przeznaczone na rozwój przedsiębiorstwa lub bieżącą działalność,
 • warunki spłaty dostosowane do możliwości finansowych,
 • poprawa płynności firmy.

Lini kredytowa dla firmy, inaczej kredyt w rachunku bieżącym lub debet uruchamiany jest na rok, zwykle z automatyczną możliwością przedłużenia na kolejne lata. Taka finansowanie daje możliwość firmom posiadania dodatkowych środków na koncie, do udostępnionego przez bank limitu. Każda wpłata na konto klienta lub zewnętrzny przelew powoduje częściową lub całkowitą spłatę limitu i jednocześnie odnowienie dostępnych środków.

Takie środki dla firmy to możliwość pokrycia nagłych wydatków bez szukania dodatkowych form finansowani. Niekiedy dobre prosperowanie działalności jest podparte na posiadaniu „obrotówki”. Zdecydowanie warto więc brać pod uwagę takie rozwiązanie, szczególnie gdy obawiamy się o płynność finansową przedsiębiorstwa.

Zalety linii kredytowej dla firm:

 • możliwość wielokrotnej spłaty i ponownego uruchomienia,
 • elastyczne warunki spłaty,
 • pozwala na regulowanie aktualnych zobowiązań,
 • krótkoterminowość.

Leasing polega na tym, że firma leasingowa użycza rzecz w użytkowanie leasingobiorcy w zamian za opłatę miesięczną. Leasing jest podobny do zakupu na raty, w trakcie trwania umowy leasingobiorca ma prawo do korzystania z przedmiotu. W momencie, kiedy umowa wygaśnie korzystający może wykupić przedmiot leasingu za kwotę, która wcześniej została uzgodniona, często się zdarza że jest to tylko 1% wartości danej rzeczy. Taka możliwość ma wiele zalet: leasingobiorca może obniżyć sobie podatek, powyższe rozwiązanie nie wpływa na zdolność kredytową i podobnie jak przy zawieraniu umowy kredytowej można sobie ustalić wysokość comiesięcznych rat. Przedmiotem leasingu mogą być samochody, wyposażenie pomieszczeń, maszyny, urządzenia czy nawet nieruchomości. Dzisiaj, z leasingu korzysta coraz więcej firm, które inwestują w rozwój i potrzebują nowego sprzętu czy większej ilości aut. Dla wielu przedsiębiorców ta forma finansowania jest łatwiejsza w uzyskaniu niż kredyt. Istnieje wiele rodzajów leasingu, dlatego najlepiej się skontaktować z doradcą i porozmawiać o swoich potrzebach.

Faktoring jest przeznaczony dla firm, które zajmują się sprzedażą towarów czy usług innym firmom i instytucjom, które wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności np. 90-dniowym. Kwota finansowania ustalana jest na podstawie kwot zakontraktowanych na podstawie wystawionych faktur.

Po podpisaniu umowy faktoringu, klient otrzymuje zaliczkę nawet 100% wartości brutto wystawionych faktur. Faktoring daje poczucie bezpieczeństwa klientowi, gdyż ryzyko niewypłacalności kontrahenta jest przeniesiona na faktora. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawia się bieżąca płynność firmy. Klient ma pewność, kiedy otrzyma zapłatę za wystawione faktury co ułatwi planowanie kolejnych wydatków np. zamówienie następnych towarów, usług itd. Dzięki takiej formie finansowania nasz klient będzie mógł sobie pozwolić na dłuższe terminy realizowania faktur co wpłynie korzystnie na relacje z odbiorcą. Takie rozwiązanie jest przeznaczone zwłaszcza dla firm, które nie posiadają zdolności finansowej, aby ubiegać się o kredyt. Dostawca oszczędza swój czas i zmniejsza ryzyko prowadzenia firmy. Tego typu rozwiązanie bardzo często wykorzystywane jest przez firmy działające w branży budowlanej.

Usługi finansowania dla firm oferujemy w naszych biurach pod adresami:

 • Łódź – ul. Gdańska 130 lok. B16, 90-520 Łódź
 • Warszawa – ul. Złota 59, 00-120 Warszawa

Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub odwiedź jedno z naszych biur, by poznać pełną ofertę finansowania firm, zarówno jednoosobowych działalności jak i małych firm.

Dlaczego warto skorzystać z finansowania firmy?

Dobrze dobrane finansowanie firmy pozwoli Państwu zwiększyć obroty, poszerzyć zakres działania a także zachować potrzebną przy prowadzeniu działalności płynność finansową.

Zapraszamy do kontaktu z nami, w celu przedstawienia szczegółowej oferty kredytowej dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a także firm prowadzonych w ramach spółek kapitałowych.

Swoją ofertę kredytów dla firm oferujemy do przedsiębiorców z województwa Łódzkiego, szczególnie do firm z Łodzi i Głowna. Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami by poznać szczegóły finansowania dla firm.

Nasi doradcy w sposób sprawny i rzetelny przeprowadzą klienta przez cały proces pozyskania finansowania dla firmy – począwszy od złożenia wniosku, skompletowania i sprawdzenia pod względem formalnym wymaganej dokumentacji, kończąc na finalizacji umowy.